Сьогодні пандемія коронавірусу викликає «психологічну епідемію».
Що відбувається? Через недостатність інформації, її негативний зміст, фокусування уваги на коронавірусі у людей росте масовий страх та відчуття паніки. В подібних загрозливих ситуаціях психіка людини відключає критичне мислення та здоровий глузд і людина поводиться, опираючись лише на свої емоції. Що робити?
1.Не панікуйте та беріть відповідальність лише за те, що виможете контролювати. Цілком НОРМАЛЬНО, в даній ситуації, засмучуватись, тривожитись, боятись.
2.Обов’язково перевіряйте інформацію, яку отримуєте. Сьогодні досить часто розповсюджується фейкова інформація, яка масово розсилається всім у особисті повідомлення, групи у«вайбері», сторінки у соціальних мережах тощо.
3.Обмежте час перебування в інтернеті та соціальних мережах.
4.Сплануйте режим власного дня та режим дня ваших близьких. Це надасть змогу відволіктися від ситуації, що склалася, виконувати певну роботу та жити у відповідному режимі.
5.Обов’язково спілкуйтесь із близькими та друзями в режимі телефонного зв’язку, відеочатах тощо. Намагайтесь не обговорювати коронавірус, але говоріть про свої почуття та тривоги.
6.Будьте ввічливими до людей на вулицях, в супермаркетах, громадському транспорті тощо та не включайтесь у конфлікти.
7.Дотримуйтесь здорового способу життя, включайте в режим дня фізичну активність та не боріться із негативними емоціями алкоголем, палінням та іншими шкідливими речовинами.
Коментарi