/Files/photogallery/FB_IMG_1646375556987.jpg

/Files/photogallery/178090736_1074459753077776_4207079588058161841_n.jpg

Поради батькам щодо безпечного використання Інтернету їхніми дітьми

1. Розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини.

2. Поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються.

3. Цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють.

4. Прикладіть зусилля для того, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома – підтримуйте довірливі стосунки.

5. Навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою.

6. Контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо).

7. Цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом.

8. Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій.

9. Переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу.

10. Інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах.

11. Розкажіть дітям, щоб не вірили всьому, що прочитають – нехай завжди перевіряють достовірність джерела

12. Доведіть до свідомості дітям, що не можна викладати особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті – (адреси, телефони і т.п.)

13. Запропонуйте дитині разом переконатися, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).

14. Поговоріть з дітьми про те, що їхнім друзям слід питати їхнього дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з ними або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і вкажіть, щоб вони теж дотримуйтесь цього правила.

15. Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.

16. Не пропустіть симптоми інтернет-залежності. Замисліться над тим, чи не позначається використання Інтернету на успішності дитини, її здоров’ї, стосунках із членами родини та друзями. Визначте, скільки часу вона проводить в онлайні.

17. Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп’ютером і не вдома, наприклад в Інтернет-кафе чи у друзів.

/Files/photogallery/178372354_459593811998439_6164172231270216467_n.jpg

Корисні посилання щодо створення безпеки дітей в інтернеті, захисту дітей від впливу шкідливої інформації, запобіганню кіберзагрозам, таким, як кібербулінг, секстинг, кібергрумінг, сексторшен.

З розділу сайту Міністерством освіти і науки України „Безпека дітей в Інтернеті“ wym-1619582029417

З платформи цифрової освіти ДІЯ – освітній серіал для батьків „Безпека дітей в Інтернеті“ wym-1619582062909

З сайту Міністерства цифрової трансформації – онлайн – посібник „COVID – 19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів“ wym-1619582130721


/Files/photogallery/1585647934_img_3754.jpg

Алгоритм дії під час COVID-19

Сьогодні пандемія коронавірусу викликає «психологічну епідемію».

Що відбувається? Через недостатність інформації, її негативний зміст, фокусування уваги на коронавірусі у людей росте масовий страх та відчуття паніки. В подібних загрозливих ситуаціях психіка людини відключає критичне мислення та здоровий глузд і людина поводиться, опираючись лише на свої емоції. Що робити?

1.Не панікуйте та беріть відповідальність лише за те, що виможете контролювати. Цілком НОРМАЛЬНО, в даній ситуації, засмучуватись, тривожитись, боятись.

2.Обов’язково перевіряйте інформацію, яку отримуєте. Сьогодні досить часто розповсюджується фейкова інформація, яка масово розсилається всім у особисті повідомлення, групи у«вайбері», сторінки у соціальних мережах тощо.

3.Обмежте час перебування в інтернеті та соціальних мережах.

4.Сплануйте режим власного дня та режим дня ваших близьких. Це надасть змогу відволіктися від ситуації, що склалася, виконувати певну роботу та жити у відповідному режимі.

5.Обов’язково спілкуйтесь із близькими та друзями в режимі телефонного зв’язку, відеочатах тощо. Намагайтесь не обговорювати коронавірус, але говоріть про свої почуття та тривоги.

6.Будьте ввічливими до людей на вулицях, в супермаркетах, громадському транспорті тощо та не включайтесь у конфлікти.

7.Дотримуйтесь здорового способу життя, включайте в режим дня фізичну активність та не боріться із негативними емоціями алкоголем, палінням та іншими шкідливими речовинами.

Кiлькiсть переглядiв: 150

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.